5 tipů pro profesionální fotky

Fotografie při prodeji nemovitosti - čemu se vyvarovat
 
Nepsané pravidlo fotografování nemovitosti - odstranit zvířata z obývacího pokoje

Fotografie na stránce inzerátu tvoří první dojem kupujícího a častokrát určuje, zda-li je nemovitost hodna prohlídky. Sepsali jsme pro vás 5 klíčových tipů pro fotografování vašich prostor.

1. Připravte každý prostor

Čistý a uklizený prostor umožňuje perspektivnímu zájemci představit si bydlení v nabízené nemovitosti. Čím méně osobních věcí v bytě, tím lépe – zvažte například vyklizení místností pro pořízení fotografií. Vaše nemovitost by měla před focením projít důkladným úklidem, vyluxujte podlahy, odstraňte skvrny na kobercích, sklopte toaletní prkénko, sundejte všechny magnety z lednice, ustelte postele, odstraňte soukromé věci a dokumenty.

Nezapomeňte uvažovat o ročním období ve kterém se chystáte nemovitost nabízet. Potenciální majitelé mají tendenci předvídat kvetoucí jarní zahrady a letní grilování, když vidí fotky nemovitosti.

Použijte přírodu k prodání domu, i při prodávání na podzim či v zimě. Například nedotčená přikrývka sněhu může ukázat prostorný dvůr a barvy podzimu vyzvou kupce k představení si využívání terasy.

2. Jasnější je lepší

Přirozené světlo je vždy lepší než okolní osvětlení. Roztáhněte tedy všechny závěsy aby pokoje vypadaly jasně a otevřeně. Jasný den je ideální pro fotografování domova, ale nedovolte, aby sluneční paprsky vybledly pokoj a zničily fotografie. V místnostech s nedostatkem přirozeného osvětlení je vhodné rozsvítit světla a vyhnout se používání blesku u fotoaparátu – vytváří neatraktivní stíny a způsobuje odraz v zrcadlech a oknech. Vyvarujte se fotografování deštivých dnech nebo v noci. U exteriérových záběrů pořizujte snímky za zatažených dnů, aby slunce nevytvářelo tmavé stíny na vašem domě.

3. Poskytněte kompletní scénu

Pořiďte spoustu fotografií, abyste zjistili, který z úhlů se nejlépe projeví na scéně. Nejlepší způsob, jak ukázat pokoj, je fotit z rohu nebo dveří a zahrnout co nejvíce místností. To poskytuje kontext a důsledkem je prostorněji vypadající pokoj. Když fotografujete exteriér domu, postavte se do úhlu k domu, a nikoli rovně, a nechte tak potenciální zájemce vidět hloubku domu. Pokud je to možné, vyvarujte se fotografování objektů jako jsou tyče a dráty.

4. Neprezentujte nemovitost jako něco, co není

Fotografie by měly vypadat co nejlépe. Nicméně doporučujeme zachytit reálný stav – ušetříte tak čas sobě i kupujícím, kteří dorazí na prohlídku s očekáváním velmi prostorné ložnice, která je ale ve skutečnosti menší, protože byla pořízena širokoúhlým objektivem.

5. Foťte hodně

Digitální fotoaparáty vám dávají svobodu pořizovat tolik fotografií, kolik chcete, a proto experimentujte se spoustou úhlů a nastavení fotoaparátu. Fotografie později prohlédněte a vyberte ty, které nejlépe reprezentují váš dům.

Závěr

Poslední rada na závěr - k fotografiím přidejte 2D plánek, díky kterému si zájemce vaši nemovitost mnohem lépe představí v celkovém půdorysu. Nyní už jen zbývá pořízené fotografie nahrát na všechny realitní servery a napsat inzerát, který zaujme (zde jsme pro vás připravili návod).


Blahopřejeme ke startu vaší fotografické kariéry

Nyní už zbývá udělat vás slavnými. Spojte se s námi a vaše fotografie uvidí miliony potenciálních zájemců. Bez provize.

Zobrazit nabídku služeb