Jak správně popsat prodávanou nemovitost

Vytvoření popisu k inzerátu nemovitosti
 

Kvalitní fotografie jsou důležité, ale dobře napsaný a podrobný popis nemovitosti je to, co potřebujete pro vytvoření skvělého prvního dojmu a přesvědčení potenciálních zájemců, aby klikli na tlačítko kontakt. V následujícím článku jsme pro vás sepsali body, dle kterých můžete sepsat inzerát tak, aby byl pro zájemce dostatečně přehledný a poutavý.

Nezbytný obsah

Samozřejmostí je gramatická i stylistická správnost textu. Inzerát logicky strukturujte, zbytečně se nerozepisujte. Co v textu ale rozhodně chybět nesmí?

  • výměra nemovitosti (u domů včetně zahrady),
  • podlaží, výtah (či jeho absence),
  • pokoje, jejich rozměry a orientace,
  • stav objektu i bytové jednotky (novostavba, po rekonstrukci),
  • příslušenství (garáž, balkon, terasa, sklep),
  • lokalita (i v rámci čtvrti),
  • typ vlastnictví (osobní, družstevní),
  • občanská vybavenost (školy, sportovní centra, park, zeleň, dětské hřiště),
  • dopravní dostupnost, možnosti parkování,
  • specifické benefity (blízký lesopark).

Dodržet byste měli následující osnovu: na začátku shrňte největší přednosti nemovitosti do jedné věty, která dá atmosféru celému textu. Potom popište nejdřív nemovitost samotnou, a nakonec její okolí – dopravní dostupnost a občanskou vybavenost.


Ukázka - popis bytu

Jihovýchodně orientovaný tichý, slunný byt se nachází v zabezpečené moderní bytové rezidenci s výtahem, podzemní garáží, pěstěnou zahradou a privátním bazénem uvnitř komplexu. Rezidence je umístěna v klidné ulici v oblíbené lokalitě Vinohrad poskytující veškeré služby, množství upravené zeleně a rychlý dosah centra. Moderní bytový projekt z roku 2003 tvoří uzavřený komplex 4 budov obklopených okrasným parkem s privátní zahradou 7 000 m2 s krásnými výhledy na město.

Dispozici bytu tvoří slunný obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem, prosvětlují jej francouzská okna a prosklené dveře s výhledem do ničím nerušené zeleně a na okolní vily a park. Dále je součástí bytu ložnice s přímým vstupem do koupelny s vanou, vstupní předsíň s vestavěnými šatními skříněmi.

Díky umístění domu ve zeleni, a orientací oken do přilehlého parku plného vzrostlého zeleně, zajišťuje samostatná poloha bytu klidné a ničím nerušené prostředí v blízkosti a výtečné dostupnosti do centra.

K vybavení patří podlaha z masivu v mahagonovém decoru, vybavená kuchyňská linka ve světlém designu, mozaikové obklady a dlažba v koupelně, vestavěné šatní skříně zhotovené na míru, bezpečnostní vstupní dveře a veškeré vybavení uvedené ve fotodokumentaci. K bytu náleží parkovací stání v suterénu domu.

Vynikající a žádaná lokalita nabízí vše potřebné pro pohodlné městské bydlení: zastávku tramvaje 3 minuty chůze, stanice metra linky C i A taktéž v docházkové vzdálenosti. Ačkoliv je kompletní občanská vybavenost v těsném dosahu, samotná rezidence leží ve velmi klidném prostředí bokem od městského ruchu. Místo zpříjemňují i velké zelené plochy přilehlého parku. Energetická náročnost budovy C.

Při koupi této nemovitosti neplatíte vy ani prodávající provizi – nemovitost je nabízena s ZměňAdresu.cz.


Ukázka - popis domu

Luxusní rodinný dům v jedné z nejžádanějších pražských lokalit Prahy 4 - Kunratice, na dosah rybníku Šeberák, splní nejnáročnější požadavky na vaše bydlení. Disponuje překrásnou vzrostlou zahradou, venkovním bazénem, garáží pro dva automobily.

Na stavbu byly použity ty nejkvalitnější materiály, velký důraz je kladen na každý detail, funkčnost i praktičnost bydlení. V celém domě je podlahové vytápění, okna mají venkovní hliníkové rolety, je zde centrální vysavač i příprava na klimatizaci, PC a TV rozvody v každém pokoji, bezpečnostní alarm, zahrada s automatickým zavlažováním.

V přízemí domu se nachází 2 ložnice, pracovna, moderní kuchyně se špičkovými spotřebiči, jídelna, obývací pokoj s krbem, koupelna s vanou i sprchou, wc a bidetem a další samostatné wc. Suterén je zařízený jako wellness a fitness, v kombinaci s technickým zázemím; je zde sauna, výřivka, sprchy, sociální zařízení. Dále kotelna s prádelnou a další místnost, kterou lze využít pro hobby nebo jako hostinský pokoj. Za zmínku stojí také samostatná trezorová místnost.

Kunratice paří mezi nejatraktivnější a nejvyhledávanější pražské lokality s výbornou dostupností k mezinárodním školám, obchodním i společenským centrům, s rychlou dopravní dostupností na jakékoli místo v Praze i směrem ven z Prahy. V okolí je veškerá občanská vybavenost i příležitost pro procházky a sport v přírodě. Výborná dostupnost autem i MHD. Vhodný pro rodiny s dětmi. Energetická náročnost budovy B.

Při koupi této nemovitosti neplatíte vy ani prodávající provizi – nemovitost je nabízena s ZměňAdresu.cz.



Čemu se při psaní inzerátu vyhnout?

V popisku nabídky nelžete. Nikdy a za žádných okolností. Zamlčením či dokonce překrucováním informací o skutečném stavu reality se nevystavujete jen právnímu postihu. Negativní doporučení se mezi lidmi šíří rychlostí blesku – a jednou ztracenou důvěru horko těžko získáte zpět.

V rámci inzerátu je určité nedostatky domu či bytu lepší zamlčet. Obratem je ale zmiňte při osobní prohlídce. Pokud se totiž zájemce do nemovitosti skrze fotografie a text zamiluje, případné vady na kráse skousne snáze.

Změňte nevýhodu v benefit

Hlučná autodílna v ulici zní děsivě, co když je ale byt orientovaný do vnitrobloku? Přetavte domnělý problém ve výhodu. Autoservis hned za domem je zárukou rychlé opravy auta. Blízká restaurace zase zdrojem vítané zábavy, nikoli obtížných individuí.

Rada na závěr

Doporučujeme inzerát doplnit o větu, že prodáváte se ZměňAdresu.cz - kupující bude rád, že cena není navýšena o statisícovou provizi, kterou požadují realitní makléři.

Uděláme z vašeho popisu bestseller

Inzerujeme na těch nejnavštěvovanějších serverech. Váš popis si bude mít možnost přečíst přes 4 miliony návštěvníků a váš čas strávený tvorbou vašeho mistrovského díla tak nebude ztracen.

Zobrazit více informací